XII НАЦИОНАЛЕН СЕМИНАР „Интелектуална собственост – креативност, иновации и устойчиво развитие“

 

На 26 април 2024 г. УниБИТ е част от събитийния календар на Световната организация по интелектуална собственост – СОИС-Женева, Швейцария. На тази дата правителства и организации от цял свят отбелязват Световния ден на интелектуалната собственост. Република България е член на СОИС и ежегодно участва в международните чествания. От 11 години насам УниБИТ – бутиковият Университет по библиотекознание и информационни технологии, празнува с научен Семинар с международно участие. Темата тази година е „Интелектуална собственост – креативност, иновации и устойчиво развитие“.

 

Форумът ще се проведе присъствено и онлайн.

Официалното откриване на семинара е от 10 ч. в зала „Тържествена“ на УниБИТ, гр. София, бул. Цариградско шосе 119.

 

 

Тематични панели:

o Интелектуалната собственост и устойчивото развитие;

o Академичната етика в университетите;

o Интелектуалната собственост в науката и изкуствата;

o Дигитално разделение: Е-управление, защита на личните данни;

o Младите и иновациите на бъдещето.

 

 

Научната продукция на семинара е част от националния референтен списък на съвременни български научни издания с научно рецензиране.

Електронни версии на изданията са достъпни чрез уеб сайта на Университетската младежка академия за управление на знания – www.unyka.unibit.bg

 

 

 

Mайсторски клас на тема "Подготвяне на брандинг и ребрандинг за търговска организация“

На 13. декември се състоя майсторски клас на тема "Подготвяне на брандинг и ребрандинг за търговска организация“ с лектор ас. докторант Милена Банковска - активен член в експертна група "Информационни и комуникационни технологии" към УМЛАУЗ.  На събитието бяха обхванати темите "Оформяне на лого и подбор на цветова схема", "Създаване на слоган", "Създаване на визия на фирмен уеб сайт", "Подготовка на визитки и плакати на организацията". Организатор на събитието беше гл. ас. д-р Ива Костадинова - ръководител на експертна група ИКТ към младежката академия. 

Майсторският клас беше удостоен с участието на студенти от професионално направление 4.6. "Информатика и компютърни науки". Целта на обучението в получаване на знания и умения за това как се осъществява брандиране и ребрандиране на различни търговски организации. Майсторският клас беше онагледен с множество демонстрации, а отличилите се студенти получиха и сертификат. 

 

Многая лета за АМТИИ и УниБИТ

Университетската младежка академия на знанието раздаде „Ябълка на познанието“ 

 

„Многая лета“ пяха заедно проф. Тони Шекерджиева-Новак, ректор на АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“ и проф. д.ик.н. Стоян Денчев, председател на Съвета на настоятелите в Университета по библиотекознание и информационни технологии на официалната церемония по връчване на наградите „Ябълка на познанието“ и „Ябълка на знанието“. С този поздрав – част от православното богослужение – пожелание за дълъг живот и благополучие, проф. Шекерджиева благодари на колегите си от УниБИТ, които я удостоиха с наградата в категорията „Утвърден учен“.

За 10-ти път Университетската младежка академия за управление на знанието към УниБИТ връчва годишни награди в категориите „“Утвърден учен“, „Изявен млад учен“, „Изявен докторант“ и „Изявен студент“ и Специална награда. Тази година Специалната награда на Академията получи г-жа Ваня Грашкина, изпълнителен директор на Национален център за информация и документация.

В залата, в която бях студент, после преподавател, днес получавам тази висока награда, благодаря Ви, колеги и приятели, каза развълнувана г-жа Грашкина с „Ябълка“ и грамота в ръцете си. С плакет и грамота по случай 70-годишнината на УниБИТ бе удостоена нейната дясна ръка в НАЦИД г-жа Вержиния Цанкова.

Ректорът на АМТИИ проф. д-р Тони Шекерджиева-Новак бе наградена с „Ябълка на познанието“ в категорията „Утвърден учен“. Ние сме малък бутиков университет, както УниБИТ, но благодарение на нас, които пазим духовността, изразяваме се чрез изкуството и работим за културата на нацията, се случват големите неща в живота. С тези думи г-жа Новак благодари за оказаната й чест. И деликатно отказа да пее оперна ария, каквото беше желанието на проф. Стоян Денчев, обяснявайки, че днес има невероятни български оперни гласове, които прославят нашата страна по света и трябва тях да слушаме и аплодираме. Все пак отдаде почит към домакина, давайки му тон за многолетието. 

С „Ябълка на знанието“ в категорията „Утвърден млад учен“ бяха удостоени гл. ас. д-р Деница Младенова и гл. ас. д-р Пламен Теодосиев.

В категорията „Утвърден докторант“ „Ябълка на знанието“ получиха Венцеслав Събев и Виктория Спасова.

Отличените студенти са Петър Петров и Благовест Петров.

 Церемонията беше украсена и със сладки златни ябълки върху рожденственската торта – подарък от Ривдан Заит, собственик на Шугарленд и докторант в УниБИТ.

 

Творческа работилница „Коледни вълшебства“

Уважаеми колеги,

Библиотечно-информационният център към Университета по библиотекознание и информационни технологии и Университетската младежка академия за управление на знания (УМЛАУЗ) имат удоволствието да Ви поканят на Творческа работилница „Коледни вълшебства“.

Инициативата има благотворителен характер.

Ще творим коледни картички, играчки за елха, фоторамки, сувенири.

Всички необходими материали ще бъдат осигурени от организаторите.

От участниците очакваме въображение, креативност и добро настроение.

Желаещите да участват в работилницата могат да се регистрират чрез тази връзка до 20 ноември 2022 г.

Очакваме Ви на 23 ноември 2022 г. в 13:00 ч., в Библиотеката на УниБИТ (4 етаж).

Проявата е реализирана в рамките на проект, финансиран по Наредбата на МОН с Договор ПЧФНП-2022-03 на тема: Финансиране на събитийния календар на Университетска младежка академия за управление на знания, с ръководител доц. д-р Катя Рашева-Йорданова.

logo

2018 - © УНИВЕРСИТЕТСКА МЛАДЕЖКА АКАДЕМИЯ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЗНАНИЯ. УНИБИТ